צמיג

מצברים לרכב

צמיגים במבצע

חשוב להדגיש כי צמיגים בנויים משלושה חלקים עיקריים:

שפה, סוליה, ודופן. הצמיגים המודרניים הם, ברוב הגדול של המקרים, צמיגים רדיאליים ונטולי אבוב פנימי. הם נחשבים לסוג הפופולרי ביותר, והם בנויים בצורה של חגורות רוחביות.

מרכיב עיקרי נוסף בצמיגים הוא הפלדה. הפלדה, חומר קשה, עמיד ואטום, תורמת רבות להתמודדות עם פגעי הדרך השונים, כגון בורות, מסמרים ואבנים. רובדי פלדה מעניקים התנגדות מעולה לתנאי הדרך, ולכן הם מורכבים מתחת לסוליית הצמיג. יחד עם זאת, הפלדה אינה גמישה, וזה החיסרון הבולט שלה. מסיבה זו, לא ניתן להרכיבה על דפנות הצמיג.

לאחר שקיבלתם מידע בסיסי בנוגע לרכישת צמיגים חדשים, חשוב כי תקראו קצת על האופן בו הצמיגים המודרניים בנויים.

הדבר חשוב, משום שידע על מבנה הצמיגים יעזור לכם לענות על שאלות בסיסיות וחשובות בנוגע להתקנתם ותחזוקתם, כמו גם לחשיבות שיש ברכישת צמיגים איכותיים לרכב כגון : צמיגי קונטיננטל , צמיגי גודייר , צמיגי מישלין , צמיגי הנקוק

צמיגים בזול

אנחנו הישראלים לא אוהבים לשלם סתם, זה ידוע, ולכן אנו מחפשים צמיגים בזול. זה דבר מובן מאליו שאנו מחפשים לרכוש צמיגים בזול, אך עדיין חשוב להיות צרכנים נבונים. אבל מהי בעצם צרכנות נבונה?
צרכן נבון הוא צרכן המחפש לחסוך במחיר ולהימנע מהוצאות מיותרות, אך יחד עם זאת הוא עושה שיקולים של עלות מול תועלת. צרכן נבון מנתח כל מוצר ומחירו ומשתמש בכלים של השוואה. כאשר צרכן נבון רוצה לקנות צמיגים בזול הוא בודק ומשווה על מנת לוודא שהוא מקבל את התמורה המרבית עבור כספו ושזה מתאים לצרכים שלו. צרכן אשר מחפש צמיגים בזול וקונה את המוצר הכי זול שהוא מוצא הוא אינו צרכן נבון. הוא בדרך כלל קונה מוצר בעל איכות נמוכה ובלי להרגיש מוציא סכומים גבוהים יותר בגלל התחלופה הגבוהה של צמיגים על פני זמן.

אז איך למצוא צמיגים בזול מבלי ליפול בפח,

מבלי לרכוש צמיגים בזול אשר במהרה יתגלו כפגומים או לא מתאימים?

 הלן כמה שלבים של צרכנות נבונה:

1. בדקו את מידות הצמיגים

הדרושות – לכל רכב יש מידות צמיג מיוחדות המתאימות לו, הן רשומות ברישיון הרכב ועל הצמיגים הקיימים. אם מידות הצמיג שמציעים לכם אינן מתאימות אז לא משנה המחיר של הצמיגים. מידות הרכב מסומנות במספרים ואותיות כמו למשל 185/65R14. המספר הראשון משמאל מציין את רוחבו של הצמיג שלכם במילימטרים.
המספר הבא מציין את גובה הדופן באחוזים. האות R מציינת את סוג הצמיג, במקרה זה צמיג רדיאלי. המספר האחרון מציין את קוטר הצמיג, בעוד כל המספרים בשיטה המטרית קוטר הצמיג דווקא מצוין באינטשים.

2. בדקו את אופי השימוש בצמיג –

 יש לקחת בחשבון שיקולים של אופי הנהיגה שלכם. האם יש לכם קילומטראג` גבוה, האם אתם נוסעים על כבישים או דרכי עפר, אולי אפילו נהיגת שטח. האם זה מזג אוויר חורפי או קיצי ועוד שיקולים שונים.

3. בדקו את תוויות הסימון האירופאי –

זהו סימון שעוזר מאוד לקבל מידע על ביצועי הצמיג וחשוב לבדוק אותו לפני שרצים לקנות צמיגים בזול. אחד הסימונים של התו האירופי מתייחס לצריכת הדלק. זהו שיקול חשוב מאוד, יתכן שתשקיעו מעט יותר בצמיג אך בסופו של דבר תיהנו מנסיעה חסכונית יותר בדלק. לצד הסימון של יעילות צריכת הדלק תוכלו גם למצוא סימון של עוצמת הרעש ומרחק הבלימה על כביש רטוב.

4. השוו מחירים –

אם אתם רוצים למצוא צמיגים בזול חשוב מאוד להשוות מחירים. אין דרך אחרת. לעזרתכם ישנם אתרי אינטרנט רבים המציעים מידע רב ומחירים. פשוט תשוו בחוכמה בין נקודות מכירה שונות המציעות את אותו המוצר. אל תתרגשו מכל כותרת הזועקת מבצע.
היזהרו ממלכודות – היזהרו מכל מיני צמיגים בזול שמחירים זול באופן חשוד. הם יכולים להיות צמיגים משומשים שעברו צביעה מחדש ומספרים לכם סיפורים שהם מחודשים. הם יכולים להיות צמיגים ישנים מאוד ששכבו באחסון זמן רב או אפילו צמיגים מסוכנים ללא אישור משרד התחבורה.

צמיגים לרכב

צמיגים לג'יפים

אנשים בדרך כלל קונים ג'יפים על מנת לנסוע בשטח. נסיעה בשטח  מהנה ומאתגרת אך דורשת צמיגים לג'יפים המתאימים לנסיעה בשטח.

לצמיגים המתאימים לנסיעה בשטח יש מאפיינים מיוחדים משלהם אך בגדול הם מתחלקים לשני סוגים: צמיגי שטח המיועדים לנסיעה בשטח או צמיגים המתאימים לכל מקום (ALL TERRAIN). צמיגים המתאימים לכל מקום הם צמיגים בעלי תכונות של צמיגי שטח אך הם אינם אידיאליים עבור השטח מכיוון שהם לוקחים בחשבון שהג`יפ גם נוסע בדרכים סלולות.

אנשים רבים שואלים אותנו לגבי חברות צמיגים ואילו צמיגים מומלצים לרכב. אנו ממליצים לבחור במותגים הידועים אשר נחשבים לסמל לאיכות.
צמיג לרכב מותגים מוכרים הפועלים שנים רבות בשוק הוכיחו את עצמם כאיכותיים.
כמו כן חברות צמיגים מוכרות משקיעות סכומי עתק במחקר ופיתוח ומשפרות את הצמיגים. אנו רואים צמיגים יותר ידידותיים לסביבה, צמיגים יותר חסכוניים בדלק ויותר מהפכניים. אך גם בקרב המותגים הפחות מוכרים בארץ ישנם צמיגים איכותיים כמו סוגי צמיגים סיניים מסוימים.
היוצר הסיני סובל מתדמית שלילית ואינו נחשב לאיכותי, אך אם נבחן את העובדות נגלה שישנים סוגי צמיגים סיניים שהוכיחו את עצמם, בעיקר בשוק של רכבי משא הדורשים צמיגים חזקים ועמידים בעומס רב.
צריך עזרה בקניית צמיגים